Od 2002 roku firma wykonuje instalacje hydrauliczne, wodno-kanalizacyjne oraz gazowe ze szczególnym naciskiem na instalacje solarne które w tamtych czasach były rzadkością.

W miarę upływu lat oraz świadomości społeczeństwa instalacje solarne zyskały na popularności i z biegiem czasu stały się główną dziedziną działalności firmy. Obecnie zajmujemy się całą gamą instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii „OZE”, montażem kolektorów słonecznych, pomp ciepła, fotowoltaiką oraz energią wiatrową.

Doświadczenie w budowaniu tych instalacji zdobywamy od 2003 roku kiedy zainstalowaliśmy pierwszą instalację solarną która podgrzewa ciepłą wodę do dnia dzisiejszego.

W chwili obecnej jesteśmy w stanie wykonać niemalże każdą instalację wykorzystującą odnawialne źródła energii za pomocą kolektorów słonecznych lub pomp ciepła do podgrzewu; ciepłej wody, ogrzewania podłogowego czy centralnego ogrzewania, centrali wentylacyjnych, wody basenowej, podjazdów do okresowego podgrzewania zimą czy jakiegokolwiek procesu technologicznego.

Oferujemy dofinansowania do każdej wykonywanej instalacji, załatwiamy wszystkie formalności od strony technicznej w celu pozyskania dotacji z instytucji finansującej przedsięwzięcie. Każdy instalowany zestaw mogą Państwo zakupić korzystając z dotacji NFOŚiGW.

Na jakie korzyści możemy liczyć po zamontowaniu instalacji solarnej ?
Poprawnie dobrane instalacje solarne, montowane w domach jednorodzinnych, pozwalają zmiejszyć o ok. 60% roczne zużycie tradycyjnej energii niezbędnej do ogrzewania wody użytkowej. Tak dobrane instalacje pokrywają zazwyczaj do 95% zapotrzebowania na ciepło w okresie od kwietnia do września.
Jak długi jest okres zwrotu kosztów instalacji solarnej ?
Okres zwrotu kosztów poniesionych na inwestycję w instalację solarną wynosi około kilku lat, przeciętnie około; 5-7 lat. Należy wspomnieć że im większe jest w obiekcie zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, tym szybciej nastąpi zwrot poniesionych nakładów finansowych. Na okres zwrotu naszych nakładów pozytywnie wpływają również dotacje, dofinansowania w każdej możliwej formie.
Czy kolektory grzeją wodę w pochmurny dzień ?
Tak. Jednakże ilość docierającego do powierzchni Ziemi promieniowania słonecznego w pochmurny dzień jest zmniejszona lecz wystarczająca by kolektory mogły wspomagać podgrzew wody. Jeżeli występuje gęste zachmurzenie lub chmury są typowo deszczowe to należy się liczyć z koniecznością dogrzania wody z zastosowaniem innego źródła ciepła.
Cennik